حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 33 هفته تا غدير

با شکستن بیعت غدیر، پهلوی زهرا علیها السلام شکست

مظلومیت صاحب غدیر وظلم سقیفه

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 33 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

با شکستن بیعت غدیر، پهلوی زهرا علیها السلام شکست

در غدیر بیعتی برای صاحب اختیار بودن امیرالمومنین علیه السلام و یازده جانشین ایشان بر مردم گرفته شد، و در سقیفه بیعتی برای شکستن بیعت غدیر! گویا مردم با همان دستی که با سقیفه بیعت می کردند، به خالق خود میگفتند ما به مصلحت تو راضی نیستیم و مصلحت خود را بهتر از تو می دانیم!! مهم نیست که منظور مردم از پشتیبانی از سقیفه چه بود، مهم آن است که غدیر را شکستند و رو در روی خدای خود ایستادند! مهمتر از آن غدیریانند که در طول تاریخ صف خود را ازصف اهل سقیفه جدا کرده  و می گویند:((ما امر خدا را بر روی چشم می گذاریم و هرگز حرمت آن را نمیشکنیم. ما بجای آنکه از غدیر گریزان باشیم بدان افتخار می کنیم و پرچم آن را تا بلندترین قله های جهان بالا میبریم.))

اکنون ما غدیریان با احساس درد شکستن پهلو و درد تازیانه ها و سیلی ها و غلاف شمشیری که بیعت
غدیر را شکستند، بر سر بیعت غدیر تا ابد
ایستاده ایم.
کتاب فاطمیه تا غدیر ص45

مظلومیت صاحب غدیر وظلم سقیفه

حضرت امیرالمومنین علیه السلام رسما سقیفه
را به ظالمیت ملقب ساختند و این نشان ننگین را بر همه ی اقدامات سقیفه و بر پیشانی همه پشتیبانان آن زدند.
وقتی اهل سقیفه تصمیم جدی بر بیعت اجباری گرفتند و ابوبکر توسط قنفذ حضرت را برای بیعت فراخواند ، حضرت شخصا بر در خانه آمده و فرمودند:من کسی نیستم که وصیت برادرم پیامبر صلی الله علیه و آله را رها کنم و سراغ ابوبکر و آن ظلم و باطلی که بر آن اجتماع کرده اید بیایم.
برای درک اندکی از مظلومیت های امیرالمومنین علیه السلام  کافی است  بدانیم که هیچگاه حضرت بر فراز منبر قرار نگرفتند مگر آنکه قبل از فرود آمدن در پایان کلام می فرمودند: ما زلت مظلوما منذ قبض الله محمدا صلی الله علیه و آله، از روزی که خداوند محمد صلی الله علیه و آله را از دنیا برد من مظلوم بوده ام.


کتاب فاطمیه تا غدیر ص113

  • اندازه قلم

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.