حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 39 هفته تا غدير

لعن بر منکرین غدیر در سیره پیامبرصلی الله علیه وآله

غدیر ثانی مکمل غدیر اول و روز اظهار تبری

اهمیت لعن بر منکرین غدیر

بنر و پوستر  هفته شمار غدير: 39 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

لعن بر منکرین غدیر در سیره پیامبرصلی الله علیه وآله


پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در روز غدیرخم فرمودند: مَلْعُونٌ مَلْعُونٌ، مَغْضُوبٌ مَغْضُوبٌ مَنْ رَدَّ عَلَی قَوْلی هذا وَلَمْ یُوافِقْه..ُ. از رحمت خدا به دور است، از رحمت خدا به دور است، گرفتار خشم خداست، گرفتار خشم خداست کسی که این گفتارم (پیام غدیر)را رد کند و با آن موافق نباشد...
خطبه غدیر- بخش 3


غدیر ثانی مکمل غدیر اول و روز اظهار تبری


ازحذیفه نقل شده امیرالمومنین علی علیه السلام درباره روز نهم ربیع الاول فرمودند:به خدا قسم این همان روزی است که خدای متعال چشم اولاد رسول الله صلی الله علیه و آله را روشن کرد و من برای این روز هفتاد و دو اسم می شناسم.حذیفه عرض کرد: ای امیرالمومنین من دوست دارم این اسم ها را که متعلق به روز نهم ربیع الاول هست، به من بگویی حضرت فرمود :ای حذیفه، این روز، روز استراحت است و روز رها شدن از غم و اندوه و روز غدیر دوم، و روز محو شدن گناهان و روز رفع قلم و روز هدایت و روز عقیقه و روز برکت و روز انتقام و عید بزرگ خدا، ... و روز اسلام است.
بحار الأنوار ج‏31، ص: 121


اهمیت لعن بر منکرین غدیر


اميرالمومنين عليه‌السلام فرمود: والله اگر اين امت روي خاك بايستند با پاي برهنه در حالي كه بر سر خود خاكستر ريخته باشند و گريه و زاري كنند و بر كساني كه آن‌ها را گمراه كرد‌ه‌اند و راه خدا را بسته‌اند و مردم را به سوي جهنم خوانده‌اند؛ لعنت كنند باز اين امت در لعن و بيزاري كم كاري كرده‌اند.
بحار الانوار ج30 ص 126

  • اندازه قلم

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.