حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

هفته شمار غدیر

با توجه به لزوم سهیم نمودن عموم جامعه در فعالیت های فرهنگی مذهبی، و حسب وظیفه غدیرستان در توجه دادن عموم مردم به مساله غدیر، این موسسه اقدام به طراحی و چاپ هفته شمار غدیر در قالب پوسترA3  و بنر در ابعاد 150 در 100 سانتیمتری نموده است، این محصول حاوی40 صفحه که هر صفحه آن عبارت مانند{40 هفته تا غدیر} را تذکرمی دهد.


هر صفحه اختصاص به یک هفته دارد و مناسبت های مذهبی در آن ایام درج گردیده است.

اهداف:
- ترویج توجه به مساله غدیر در ایام سال
- ذکر مناسبت های مذهبی در کنار هفته شمار
- انتشار اخبار و احادیث غدیر در طول سال
- توزیع برگه ها در مکان های مذهبی برای یاد آوری مطالب به مسئولان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.