حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

تجدید چاپ کتاب ارزشمند غدیر، نگاه فوری

عنوان کتاب: غدیر، نگاه فوری


مولف: حجت الاسلام محمد باقر انصاری
انتشار: انتشارات عطر عترت-قم
چاپ اول: سال 1392 5000 جلد
چاپ دوم: سال 1393 30000 جلد
چاپ سوم: سال 1395 4000 جلد
به اهتمام موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله

کتاب ارزشمند (غدیر،کلاس فوری) از جمله تالیفات استاد معظم حجت الاسلام محمد باقر انصاری در سال 1392 با همکاری موسسه غدیرستان به چاپ رسید.
محتوای این کتاب ارزشمند در ده بخش خلاصه گردیده که نکات مهمی از سفر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در حجه البلاغ بوده و نگاه کلی بر چگونگی روند ابلاغ پیام ولایت توسط حضرت را توضیح میدهد.
این کتاب که بحمد الله در طی مدت زمان کوتاهی جای خود را در مجامع فرهنگی بخوبی باز کرد، بعضا در مسابقات کتابخوانی مطرح و تا این سال(1395) به دفعات و با تیراژ بالا چاپ گردید.
غدیر، کلاس فوری در سال جاری دوباره تجدید چاپ گردید.این کتاب تا به امسال مجموعا 39 هزار جلد تیراژ داشته است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.