حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

کتاب خطبه غدیر ، نگاه فوری

عنوان کتاب: خطبه غدیر، نگاه فوری


مولف: حجت الاسلام محمد باقر انصاری
انتشار: انتشارات عطر عترت-قم
نوبت چاپ: چاپ اول
تیراژ: 3000 نسخه
به اهتمام موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله

فرمان ( فَلیُبَلِّغِ الحاضِرُ الغائِبَ ) ناظر به رساندن خطبه غدیر بوده، که محور ماجرای سه روزه در وادی خم است. فرصت کوتاه نسل امروز و ضرورت آگاه سازی سریع مخاطبان، ما را بر آن داشت که راهی میان بُر برای ابلاغ پیام خطابه غدیر جستجو کنیم.
بنابر پیمانی که در متن خطبه با پیامبرمان بسته ایم که(این مطالب را از قول تو به نزدیک و دور از فرزندانمان و فامیلمان می رسانیم )، این مجموعه برای سخنرانان و معلمان – در هررتبه ای که باشند – راه گشای انجام وظیفه در وفا به این عهد خواهد بود، و به غدیر آموزان نگاه جامعی درباره ی خطبه غدیریه ی نبی اکرم صلی الله علیه و آله تقدیم می نماید.
 انگیزه ی ما آن است که در کنار مطالعه و حفظ خطبه ی غدیر، بدانیم این سخنرانی استثنایی در چه شرایطی و با چه ساختاری ایراد شده ، و چه نتایج اعتقادی باید از آن گرفت.
درکتاب ( خطابه ی غدیر در آینه ی اسناد ) مطالب مربوط به سند خطبه ی غدیر مفصلا بیان شده است.  شناسایی رجال در اسناد خطبه و مستند سازی فقرات آن از روایات دیگر نیز در آن کتاب انجام گرفته؛ و ما اکنون با چنین سابقه و پشتوانه ی محکمی که برای خطابه غدیر پی ریزی شده به تحلیل متن آن می پردازیم.کتاب حاضر برای مبلغین و مخاطبینی تدوین شده که مایلند فرصت هایی سریع اززندگی خود را به خطابه غدیر اختصاص دهند. ابعاد مختلف خطبه در این مجموعه در چهاربخش گردآوری شده، که باتقسیم مطالب آن در جلسات 30دقیقه ای تدریس می شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.