خدا فقط فرموده است قرآن تحریف نمیشود...

پرسش:

سلام

سوالی داشتم:خدا فقط فرموده است قرآن تحریف نمیشود.

از کجا ما بفهمیم که نهج البلاغه یا کتب دیگر و احادیث در طول زمان تغییر نکرده است یا دستی در کلمات آن نبرده اند؟

پاسخ:

مورخین و علمای شیعه برای بیان یک روایت صحیح و تشخیص آن اصولی را مد نظر دارند که تبحر در این زمینه نیاز به داشتن درجه و رتبه علمی بالایی در این زمینه است(علم رجال و درایه) و در طول تاریخ نسل به نسل با این دقت و ظرافت روایات اهل بیت علیهم السلام محافظت شده است و در کتب معتبر شیعه شده است.
الان اگر کسی از شما سوال کند که چه مدرکی مبنی بر این که شما فرزند پدرتان هستید دارید؟شما سریعا شناسنامه خود را نشان می دهید و اگر کسی بگوید قبول ندارم می گویید:اداره ثبت احوال با دقت کنترل کرده اند و الا چطوراین را مهر زده اند؟بله درست هم همین است.
جواب شما به آن شخص درست بوده.حال چطور اداره ثبت پس از تایید گروه کارشناسان،تردید ی در آن نیست ولیکن وقتی در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله دانشمندان و بزرگان و علمای مهم شیعه تایید صحت روایات اهل بیت علیهم السلام یا نهج البلاغه را نموده اند ما تردید کنیم!!!!!

واحد پاسخگویی به سوالات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.

 

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر