حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

امام جمعه موقت تهران:احیای غدیر درجامعه از اوجب واجبات است

دبیر بنیاد بین المللی غدیر و امام جمعه موقت تهران گفت: احیای غدیر برای همه واجب و اوجب واجبات است و حوزه ها باید در این زمینه درس های فقاهتی و ولایتی داشته باشند.

آیت الله کاظم صدیقی روز پنجشنبه درکارگاه آموزشی منبر غدیر در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم اظهار داشت: علامه امینی (ره) و دیگر علما در زمان حیات خویش ایفای دراین راستا کرده اند اما زمان تغییر کرده ، انقلاب شده و دنیا متوجه قدرت امیرالمومنین(ع) شده ، آنان می خواهند ریشه شیعه را بزنند لذا باید غدیر به روز رسانی و احیا شود.

لینک خبر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.