حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

طرح روزشمار غدیر در یزد اجرا می شود

یزد ـ طرح روزشمار غدیر به منظور آگاهی بخشیدن به مردم در مورد وقایع آخرین سفر پیامبر (ص) و حجه الوداع از سوی ستاد مبشران غدیر اجرا می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، در این طرح، وقایع روزانه آخرین سفر رسول خدا (ص) برای انجام مناسک حج که به حجه الوداع مشهور است، در قالب کارت پستال در سایت مبشران غدیر بارگذاری شده است.

برای هر روز این سفر تاریخی و مهم، یک کارت طراحی شده و در هر شماره از آن وقایع مرتبط با همان روز با استناد به منابع تاریخی شامل اعطای لقب امیرالمومنین به حضرت علی (ع)، حدیث ثقلین، انتقال تمامی میراث و علوم انبیا به امیر المومنین (ع) و ... درج شده است.
هدف از این روزشماری انتظار سازی برای عموم مردم و اطلاع از وقایع مهم در آستانه عیدغدیر است و این طرح از ۲۳ روز مانده به غدیر که امسال با ۲۵ مرداد تا ۱۸ شهریورماه مصادف شده، آغاز می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.