حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

نفرات برتر نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر معرفی شدند

به گزارش خبرگذاری بین المللی قرآن از آذربایجان‌شرقی، نفرات برتر نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر با حضور «علی مرادخانی» معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز ۸ مهرماه معرفی شدند.

محمدمحمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در این مراسم با بیان اینکه جشنواره خوشنویسی غدیر از رویدادهای مهم فرهنگی کشور و استان است، گفت: این جشنواره در عرصه فرهنگی و دینی کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که متاسفانه به مدت هفت سال برگزاری آن تعطیل شده بود.

وی، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نظر دارد این جشنواره را با قدرت تمام برگزار کرده و هنرمندان این عرصه را مورد حمایت خود قرار دهد.

محمدپور، پیام غدیر از طریق هنر را ماندگارتر و رساتر دانست و اظهار کرد: به هر وسیله‌ای باید پیام ناب غدیر را شنید و آن را انتقال داد که بهترین ابزار برای این مقوله هنر و به ویزه خوشنویسی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی،اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی،ایجاد فضای رقابت سالم، ارتقای کیفی هنر خوشنویسی آذربایجان و کشور و استفاده از تجربه پیشکسوتان این عرصه توسط نسل جدید و جوان را از جمله اهداف مهم برگزاری جشنواره سراسری غدیر اعلام کرد.

در آیین اختتامیه نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر، در رشته نستعلق «مجتبی شریفی» از اصفهان به عنوان نفر اول، «سید رسول آقا میری» از اصفهان به عنوان نفر دوم، «احمد احمدی» از نجف آباد اصفهان به عنوان نفر سوم، «پیمان سادات نژاد» از ایلام به عنوان نفر چهارم، «شهرام روحی» از تبریز، «مصطفی عابدینی» از قزوین و «علی طوفانی» از تهران مشترکا به عنوان نفر پنجم معرفی شدند و همچنین «تیمور خدابخش» از تبریز، «اصغر محمدی البرزی» از قزوین و «سید مرتضی جعفری» از نجف آباد اصفهان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته شکسته؛ «بهادر پگاه از قزوین» به عنوان نفر اول، «پیمان پارس مهر» از قزوین به عنوان نفر دوم، «شمس‌الدین مرادی» از ایلام به عنوان نفر سوم، «طیبه ازندریانی» از قم به عنوان نفر چهارم، «محمد اندرز» از بوشهر، «شهرام روحی» از تبریز و «شایان پیمانی» از بیرجند مشترکا به عنوان نفر پنجم معرفی شدند و همچنین «یونس آتشبار» از مراغه، «مینا قنبری» از قزوین، «ستاره قنبری» از قزوین، «مهران بهزادی» از قم و «مجید محسن زاده» از ارومیه شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته نسخ؛ «زهرا میبدی» از قم به عنوان نفر اول، «الهام میرطلایی» از اصفهان به عنوان نفر دوم، «عذرا عبداله‌پور» از اصفهان به عنوان نفر سوم، «فرهاد شیرخانی» از مشهد به عنوان نفر چهارم، «امیر پژمان» از شیراز، «علیرضا یوسفی» از کاشان و «صابر صفایی» از اردبیل مشترکا به عنوان نفر پنجم معرفی شدند و همچنین «محمد قیاسی تبریزی» از تبریز، «زهرا اشعارقدیم» از تبریز، «نظام علی مرادی» از همدان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته ثلث؛ «لیلا وزیری» از تهران به عنوان نفر اول، «مجید داستانی» از قم به عنوان نفر دوم، «فرهاد شیرخانی» از مشهد به عنوان نفر سوم، «نفیسه تقوی» از قم به عنوان نفر چهارم و «افشین نجفی بهزاد» از تبریز به عنوان نفر پنجم معرفی شدندو همچنین «نیما میرجوادی از اردبیل، «علیرضا آقاجوهری» از اصفهان، «واحد ناصری» از سنندج و «امین صیدی» از بروجرد شایسته تقدیر شناخته شدند.

منبع : ایکنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.