پایان بازسازی گنبد امیرالمومنین علی (ع) در عید غدیر خم

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف ،حسن پلارک، رییس ستاد بازسازی عتبات صبح امروز در حاشیه نشست هم اندیشی مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی با نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها برای پیاده روی اربعین گفت: از تمامی نهادها و سازمان ها درخواست کردیم امکانات خود را جهت تسریع در تکمیل طرح های ستاد در اختیار ما قرار دهند.

پلارک با تاکید بر اینکه در این راه از امکانات و بودجه های عمومی بر اساس توصیه مقام معظم رهبری استفاده نخواهیم کرد، افزود: اطلاع رسانی و بستر سازی این دستگاه ها برای جمعیت آماری خود و صدور مجوزات و مقررات جهت تسهیل در امور بازسازی از جمله کارهایی است که می توانند برای ما انجام دهند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به طرح توسعه اسکان و زائرین اربعین در این ستاد خاطرنشان کرد: ما سال گذشته اسکان 350 هزار نفر زائر را انجام دادیم، امسال برنامه ریزی و خیز ما برای اسکان و خدمات رسانی 700 هزار نفر است، همچنین علاوه بر افزایش تعداد ایجاد مواکب و آشپزخانه ها برای پذیرایی زائرین یک توسعه اسکان در دو شهر سامرا و کاظمین را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فضای اسکان در دو شهر نجف و کربلا محدود است و طول زیارت زائرین نیز یک هفته می باشد، زائرین بتوانند بیتوته ای در دو شهر سامرا و کاظمین داشته باشند بر همین اساس با سازماندهی و تقسیم بندی کار بین استان ها امیدواریم در سامرا و کاظمین اسکان را داشته باشیم.

پلارک با اشاره به نذورات در مراسم اربعین خاطرنشان کرد: شماره حساب 1040 در بانک ملی، ملت و پست بانک ویژه دریافت نذورات بوده، همچنین پرداخت نذورات از شبکه تلفن همراه با شماره #۱۰۴۰*۷۸۰* صورت خواهد گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: رونمایی از سه گلدسته حرم امامین جوادین که طلاکاری و بازساری شده، افتتاح طبقه همکف صحن حضرت زهرا (س) با مساحت 25 هزار متر و همچنین پایان عملیات ستون دوم طرح ترفیع در عید غدیر نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از ماه صفر بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) به طور رسمی افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: پایان بازسازی گنبد امام علی (ع) را در عید غدیر خواهیم داشت.

پلارک با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئولیت اسکان و سازمان دهی مردم را در مراسم اریعین دارد، گفت: ستاد تمامی امکانات خود را در پیشگیری از جریان های سودجو متمرکز کرده است به طوری که سال های گذشته افرادی به اخذ مبالغی در این راستا کرده بودند ما امسال تاکید می کنیم مردم کمک هایشان را به شماره حساب هایی که اعلام شد واریز کنند.

منبع : شبستان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.

 

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر