حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

مبلغين غدير توانايي خود را محك زدند

با برگزاري چهارمين جلسه از سلسله كارگاه هاي تخصصي مبلغين غدير پرونده دوره اول اين كلاس ها تا پايان ماه مبارك رمضان بسته شد.

به گزارش خبرگزاري غديرستان اين جلسه كه با حضور بيش از 80 دانشجو برگزار گرديد مطابق روال هفته هاي گذشته راس ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه 13 خردادماه در محل سالن اجتماعات قائميه با قرائت آيات قرآن كريم آغاز به كار كرد.

مبلغين غدير توانايي خود را محك زدند

 استاد انصاري در ابتداي جلسه ضمن اشاره به لزوم داشتن توانايي علمي براي تبليغ و مباحثه در خصوص غدير ، دارا بودن توانايي هاي ارتباطي را امري ضروري تلقي كرد و آن را لازمه اثر گذاري مطلوب بر مخاطب ارزيابي نمود . پس از سخنان استاد انصاري تعدادي از دانشجويان داوطلبانه اقدام به اجراي برنامه هاي تبليغي خود نمودند كه شامل گروه مخاطبان فرضي 7 تا 10 سال/ 10 تا 15 سال/ گروه مخاطبان عام و گرو همخاطبان انگليسي زبان بود .

مبلغين غدير توانايي خود را محك زدند

در ادامه جلسه استاد انصاري ضمن ارزيابي نحوه اجراي دانشجويان و بيان نقاط ضعف و قدرت آنها ، به تشريح روند چگونگي تبليغ غدير به ويژه در ايام ماه مبارك رمضان پرداخته و آن را فرصتي مغتنم براي فعاليت مبلغين بر شمردند و افزودند بايد تمام تلاش و همت خود را بكار بنديم تا بهترين و بيشترين اثرگذاري را در انتقال معاني و مفاهيم غدير و اصل ولايت بر حق اميرالمومنين علي عليه السلام به گروه مخاطب خود داشته باشيم كه مطالعه ، دقت ، تيزبيني و داشتن مهارت هاي ارتباطي لازمه يك مبلغ غدير است ، اين جلسه كه تا ساعت 12 ظهر به طول انجاميد همچنان به نقد و بررسي نحوه اجراي دانشجويان اختصاص داشت كه با توجه به آغاز ايام ماه مبارك رمضان فصل دوم سلسله كارگاه هاي تخصصي تربيت مبلغ غدير به بعد از ايام ماه مبارك رمضان موكول گرديد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.