همراه ما باشید با :

    •  مهندسی تبلیغ غدیر 
    •  شیوه های تبلیغ غدیر در گذشته ، حال و آینده 
    •  تجربه ی مهندسی تبلیغ غدیر در موسسه غدیرستان 

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير

سومین جلسه از دوره ی تربيت مبلّغ غدير، روز پنج شنبه 6 / 3 / 95 مصادف با هجدهم شعبان سال 1437 رأس ساعت 30 : 8 در ساختمان قائميه ی اصفهان برگزار گرديد.

بعد از تلاوت قرآن استاد محترم و مولف ارجمند محمد باقر انصاری بيانات خود را آغاز نمودند.

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير

 

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير

در بخش اول بحثی جالب  - درباره ی ملازمت قرآن و عترت ع، با استفاده از فرازهايی از خطبه ی غدير - ارائه نمودند، برخی از مفاهيم رنگينِ کلام ايشان عبارت بود از:  

«قرآن از عترت پيامبر اکرم صلی الله علیه آله جدانشدنی است ... کتاب خدا و أهل بيت علیهم السلام موافق يکديگرند و جای هيچ تعارضی نيست و هر دو به ابديّت ملحق شده اند ... اين که قرآن، ثقل اکبر است کسر شأنی برای أهل بيت علیهم السلام به حساب نمی آيد، بلکه اين اکبر بودن نسبی است ... ما شيعيان در مقام پيروی از اين دو، به طوری مساوی بايد نگاه کنيم ... هيچ تفاوتی در حجّيّت و حقانيّت بين آيات و روايات نيست».

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير

اما در بخش دوم، از جمله فرمودند:

« ... خدا را شکر کنيم که ما مسلمان ها مبتلا به مشکلی که يهود و نصاری هستند، نشديم و کتابی به دست ما رسيده است که کاملا خالی از تحريف است ... ؛ صِرف وجود متشابهات در قرآن کريم، محکمترين دليل است بر اين که ما نيازمند به مفسّرانی هستيم که متّصل به مقام عصمتند ... ؛ رسول خدا صلی الله علیه و آله در خطبه ی غدير سوگند ياد نمودند که تنها کسی که نواهی قرآن را بيان و آيات قرآن را تفسير می کند، آن کسی است که من الآن دستش را گرفته ام و در حق او می گويم: "هر کس که من مولای اويم، پس اين علی علیه السلام بعد از من مولای اوست"».

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير


در فرازی ديگر از کلام خود، استاد تأکيد زيادی نمودند بر اين که مبلّغان غدير سعی کنند مناسب و در سطح مخاطبان، برنامه ی خود را آماده کنند. ايشان گوشزد نمودند که تنوّع در شکل گفتار و تغيير در مکان اجراء و ورود به بحث ها اهمّيّت زيادی در تعميق و تفهيم مطالب در اذهان دارد. به خصوص استاد مبلغان را در بحث کودک و خردسالان تشويق به نوشتن کارهای مخصوص به زبان کودکان نمودند.

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير


پس از پايان بخش دوم،  مداح أهل بيت علیهم السلام جناب آقای مهرپرور  بخشی از خطابه غدیر را قرائت و اشعار مربوط به آن را انشاد نمودند و روحی تازه بر فضای جلسه حاکم ساختند.

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير


در آخِر، استاد به طور آزمايشی دو برنامه ی فرضیِ از کلاس غدير را اجراء کردند و شيوه های نوين و قابل توجّهی را برای بهبود تبليغ در دوره ی تبليغی ماه رمضان، به مبلّغان غدير آموزش دادند.

سومین جلسه ی دوره ی تربيت مبلّغ غدير

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.   ادامه...

 

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیرستان

علی عليه السلام

امیرالمومنین عليه السلام

ghadir

غدیر خم

موسسه غديرستان