واقعه غدیر در شاهرود بازسازی و بازخوانی شد

در سالروز عیدسعید غدیرخم، بازخوانی واقعه غدیرخم با حضور بیش از 500 هنرمند و انبوهی از مردم و مسوولان در شاهرود برگزار شد.

دراین مراسم گوشه هایی ازتاریخ صدر اسلام و جزیره العرب،واقعه غدیرخم در حجه الوداع پیامبر(ص)بازسازی و بازخوانی شد و شرکت کنندگان درمراسم باشکوهی ضمن قرائت خطبه غدیر بیعت دوباره ای با مولای متقیان داشتند. درنمایش بازسازی و بازخوانی واقعه بزرگ و تاریخی غدیرخم که درمحل جاده سلامتی و منطقه گلزار شهدای گمنام شاهرود اجرا شد مجریان برنامه با ایجاد برکه غدیر،جانمایی و کاشت نخل های دکورو خانه کعبه ، صحنه های زیبا و خاطره انگیزی را برای بازدیدکنندگان رقم زندند. سرهنگ حمید دامغانی فرمانده بسیج شاهرود درحاشیه این رویداد به خبرنگار ایرنا گفت:واقعه غدیر و بازشناسی و بازخوانی آن برای نسل امروز بسیار ارزشمند است و به همین خاطر امسال در 131 شهر کشور این برنامه اجرا می شود. او افزود:در اجرای کار دستگاههای متعددی همکاری کردند که در میان آنها تیپ 158 شهید کشاورزیان ، شهرداری و شورای شهر شاهرود نقش بسزایی داشتند. دامغانی گفت:کارگردان هنری،بازیگران و همه امکانات لازم درسطح شهرستان فراهم شده که ضمن بکاربستن ابتکارات و خلاقیت هایی هم در شکل اجرا و هم در محتوا تلاش شد این برنامه نسبت به سالهای گذشته متمایز باشد. وی تلاش های ستاد برگزاری این برنامه را قابل تقدیر خواند و گفت: تسطیح و آماده سازی محل برگزاری برنامه ، ایجاد برکه غدیر و جانمایی و کاشت نخل های دکور ، شناسایی و هماهنگی برای تامین احشام مورد نیاز برنامه ، هماهنگی با اسب داران و شترداران محلی و همچنین تامین امکانات لازم به منظور انتقال آنها به محل برنامه و انجام تمرینات از جمله کارهای بزرگی بودند که اعضای این ستاد انجام دادند. برای بازدید از این برنامه علاوه بر خیل عظیم مردم شاهرود، معاون استاندار سمنان ،مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان سمنان و بسیاری از مسوولان محلی حضور داشتند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.