حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی در روز عید غدیر

طرح بزرگ اطعام روز عید سعید غدیرخم صبح روز گذشته در نقاط مختلف شهر اهواز توسط هیئت روضه الزهرا وابسته به مؤسسه عصر ظهور برگزار شد.

به گزارش تابناک خوزستان، این طرح که سال های گذشته از سوی هیات روضه الزهرا اهواز و با نام اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی برگزار می شد، امسال در چندین نقطه شهرستان اهواز و کارون به همت جوانان ولایتمدار برگزار گردید.

حجت الاسلام محمدامین فاطمی کیا دبیر طرح ضیافت علوی در خصوص گفت : هیئت روضه الزهرا وابسته به مؤسسه عصر ظهور چند سالی اقدام به برگزاری طرح ضیافت الهی کرده است. این طرح خوشبختانه مورد استقبال عموم مردم و علما به ویژه نماینده ولی فقیه در خوزستان و آیت الله حیدری قرار گرفته است.


طرح بزرگ اطعام ۱۴ هزار نفری در روز عید غدیرخم برگزار شد

فاطمی کیا یادآور شد: اجرای طرح از سال سال پیش شروع شده و امسال برای چهارمین سال متوالی اجرا می شود. از دو ماه قبل نسبت به انجام عملیات اصلی برای پرداختن به کارهای طرح اقدام می کنیم. ولی برنامه ریزی ها و هماهنگی ها در طول سال انجام می شود.

وی عنوان کرد: سال اول طرح اطعام برای هفت هزار نفر، سال دوم ۱۰ هزار نفر، سال های سوم و امسال نیز برای ۱۴ هزار نفر اجرا می شود. همچنین مشابه این طرح در سجادیه کوت عبداله برای ۱۴ هزار نفر اجرا می شود.

ظهر امروز در آدینه نماز جمعه دیروز نیز تعدادی از نذورات میان نمازگزاران توزیع شد.

 اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی در روز عید غدیر

 اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی در روز عید غدیر

 اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی در روز عید غدیر

 اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی در روز عید غدیر

 اطعام ۱۴۰۰۰ نفری ضیافت علوی در روز عید غدیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.