حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

ترویج معارف اهل بیت و ولایت از اهداف اصلی بنیاد غدیر شناسی است

بوشهر-ایرنا- رئیس بنیاد غدیر شناسی گفت: هدف اصلی دراین بنیاد دفاع و ترویج معارف اهل بیت و تبلیغ ولایت در مقابل هجمه دشمنان است.


به گزارش ایرنا روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز چهارشنبه به نقل از حجت الاسلام سعید شاه آبادی در نشست با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: امروزه دشمنان همه تلاش خود را بسیج کرده اند تا اصلی ترین داشته و مهم ترین سرمایه ما را با جنگ نرم و القای شبهات از مردم و بویژه جوانان و نوجوانان بگیرند.
وی اضافه کرد: در این شرایط مردم باید به سلاح های معرفتی و علمی برای پاسخگویی به شبهات، مسلح شوند.
شاه آبادی بیان کرد: در بنیاد غدیر شناسی به دنبال افرادی هستیم که بتوانند به دفاع از اهل بیت بپردازند، در این ارتباط با برگزاری نشست ها و دوره های علمی و آموزشی در میان جوانان بویژه دانشجویان با شعار اثبات آموزه های دینی به ترویج مذهب شیعه و ولایت می پردازیم که تا حدودی نیز موفق بوده ایم.
رئیس بنیاد غدیر شناسی ادامه داد: با توجه به اینکه بنیاد غدیر شناسی یک مجموعه غیر دولتی است، به منظور ترویج آموزه های دینی خود و اجرایی کردن برنامه ها به شکل زیربنایی نیاز به حمایت و همیاری نهادهای دولتی و موسسه های خصوصی و خیرین دارد.
شاه آبادی یادآورشد: با توجه به تبلیغاتی که هم اکنون دشمن برای تضعیف شیعه و شست وشوی مغزی جوانان انجام می دهد، اگر قرار باشد کارهای معرفتی و زیربنایی به شکل اساسی صورت بگیرد، متولیان فرهنگی و سانی که توان مالی دارند، باید دست به دست هم داده و در این راه از هیچ گونه فعالیتی دریغ نکنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهردر این نشست اظهارکرد: وظیفه ما متولیان فرهنگی است که برای آگاه کردن جامعه و فرزندانمان با برگزاری دوره های آموزشی و اجرای برنامه های فرهنگی تلاش کنیم و به نوعی مانع نفوذ دشمن در جامعه و بویژه جوانان شویم.
حمیده ماحوزی بیان کرد: فرقه های وهابیت و داعش با صرف هزینه های گزاف سعی در رخنه کردن در بین اقشار جامعه بویژه جوانان و اهل سنت کرده است.
وی گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یک متولی فرهنگی در زمینه های مختلفی همچون اطلاع رسانی از طریق سایت ها و نشریات، در اختیار گذاشتن فضای آموزشی، تبلیغات محیطی در سطح شهر و کمک اتحادیه های قرآنی و کانون های فرهنگی مساجد قادر است با بنیاد غدیرشناسی همکاری مطلوبی ایجاد کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.