حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

تقويم شيعه : ماه ربيع الثاني

بخش چهارم: ربيع الثانى

روزهاى 1، 3، 6، 8، 10، 12، 13، 22، 25، 29، 30 از ماه ربيع الثانى حامل وقايعى بياد ماندنى از تاريخ تشيع است.

شهادت حضرت زهراء سلام الله عليها و امام باقر عليه السلام بنابرقولى، وفات حضرت معصومه سلام الله عليها و وفات موسى مبرقع وقايع ناگوار اين ماه ‏اند. ولادت امام حسن عسكرى عليه السلام، سفر آن حضرت به جرجان، قيام مختار و توابين، مرگ خالد بن وليد و انقراض بنى اميه وقايع مسرور كننده ‏اى است كه اين ماه شاهد آن بوده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.