حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

گزارش همایش استقبال از غدیر

جلسه همایش استقبال از غدیر در روز چهار شنبه 27 تیرماه از ساعت 8:30 الی 10:15 صبح
 باحضور فضلاء حوزه علمیه و اساتید و طلاب محترم برگزار شد.

این مراسم باقرائت قرآن توسط قاری بین المللی قرآن  جناب آقای هرندی زاده و مداحی شاعر اهلبیت اقای حاج علیرضا مهر پرور آغاز گردید
 و سپس  حجت السلام و المسلمین حاج سید مجید نبوی گزارش اجمالی از فعالیت های موسسه فرهنگی هنری غدیرستان بیان نمودند که سر فصل های گزارش بصورت اجمال عبارتند از:
1- دوره های آموزشی و تربیت مبلغ غدیر و کلاس های غدیرستان 
2- تحقیقات علمی غدیرستان
3- چاپ و نشر کتاب و تولید لوح های فشرده و نرم افزار ها 
4- برگزاری نمایشگاه محصولات فرهنگی غدیر
5- برگذاری سفره های احسان امیرالمومنین علی علیه السلام
?سپس حضرت آیت الله نجم الدین طبسی دامت برکاته با سخنرانی  پیرامون عظمت غدیر چنین آغاز نمودند:
☘️ ذهبی در کتاب العبر هنگامی که سال 352 را نقل می کند چنین میگوید:
 در هجدهم ذی الحجه این سال ، شیعه عید غدیر را جشن گرفتند و به خیابان ها  آمدند و شعار یا علی مي دادند. و سپس نماز عيد را به جماعت خواندند.
سپس در حوادث سال 360 مي گويد:شيعيان عاشورا باعظمت به پا داشتند وقبل از  آن غدير راجشن گرفتند ونسبت به غدير حساسيت فوق العاده ای داشتند.
مطالب مفصلي را ذهبي در كتاب العبر درباره روز غدير و عظمت آن بيان مي كند.
اما با اين حال گروه بسياري از بزرگان اهل تسنن با موضوع غدير و ولايت مخالفت مي نمايد و حتي بسياري از صحابه رسول خدا با غدير و ولايت مخالفت كردند ، كتاب سقيفه اینجانب را در مورد مخالفت صحابه ببينيد  نام 70 نفر از صحابه را در آن جا بيان كرديم که باسقیفه مخالفت کرده اند.
☘️ در پایان همایش همه شرکت کننده گان به احترام حضرت ولی عصر روحی فداه آخرین یادگار غدیر قیام کرده و دعای فرج وسلامتی آنحضرت  را باهم زمزمه نمودند.


جهت مشاهده زنده مراسم ها به اینستاگرام خبر غدیر مراجعه کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.